www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Обрязването


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Обрязването, Всъщност не е ли ритуал за връзка с
Хунор
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



Всъщност това не е ли прадревен ритуал за връзка със демона от бездната IHWH

След като обрежат ритуално бебето, равинът трябва да пие от кръвта smil4334aa44c7e89.gif
User posted image

Предупреждавам, че филмчетата по-долу не са за хора със слаби нерви!!!

Обрязване 1

Обрязване 2


Обрязване 3

Обрязване 4

обрязване 5


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Дано сега разбирате омразата ми към тях, която на моменти може да ви изглежда необоснована.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
blag009
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (Севар @ May 6 2006, 08:07 PM)
Дано сега разбирате омразата ми към тях, която на моменти може да ви изглежда необоснована.

Амче те това и ИСКАТ бе Севар -да ги мразиш ТОЕСТ ДА ГИ ПОМНИШ!!!!!! Я не им обръщай внимание и те сами шъ се самоизядът!!!!!! smil4334af067a7a3.gif


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Sinclaire
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 230
Участник # 313
Дата на регистрация: 31-March 06



Малеее баси варварщината!!! Тия са баси касапите! И това да го правиш на детето си верно трябва яко промивки да са ти направили smil4334aa21c9ca7.gif


--------------------
[size=medium][color=0000FF][font=Impact]?? ????? ? ????? ????????![/font][/color][/size]
PM
Top
PaganeIYI
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 23
Участник # 355
Дата на регистрация: 29-April 06



QUOTE
blag009 Публикувано на May 6 2006, 07:39 PM
QUOTE (Севар @ May 6 2006, 08:07 PM)
Дано сега разбирате омразата ми към тях, която на моменти може да ви изглежда необоснована. 


Амче те това и ИСКАТ бе Севар -да ги мразиш ТОЕСТ ДА ГИ ПОМНИШ!!!!!! Я не им обръщай внимание и те сами шъ се самоизядът!!

Опасявам се, че ако не им оръщаме вниманиe нас ще изядат.
PMEmail Poster
Top
krasy
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 112
Участник # 70
Дата на регистрация: 5-August 05



И тия изроди ще ни говорят за хуманност и човешки права. smil4334af067a7a3.gif


--------------------
...????????? ?????. ??????? ?????, ?????? ??????? ? ?????, ? ????; - ???? ???? ?????, ????? ???? ???? ? ??? ?? ????????; ???????, ???????...
PMEmail PosterICQ
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Аз успях да отворя само първото филмче...другите не можах да ги видя.

В първото поне не става дума за еврейско обрязване а за мюзюлманско...Казват че се практикува в Етиопия, Сомалия, Судан и тн и че всъщност корените му идват от Древен Египет едва ли не....обрязват срамните устни и/или клитора на малкото момиче, след което ги завръзват и те се срастват, после като порасне и се ужени мъжът трябва с нож да разреже срасналото се месо и след тоя ужас да спи с момичето направо в разкъсаната рана.....абе направо да си изповърнеш червата. Тези жестоки мъки обричат жената на агония цял живот още от пубертета когато започват проблемите като и дойде менструацията и не може да изтича кръвта правилно започват големите възпаления....та в сравнение с това зверство мъжкото обрязване изглежда като песен!!!!!
Та искам да добавя че това се прави за да е сигурен мъжа че жената е девствена а в някои държави се практикува още по-брутално нещо, след целиуя тоя процес когато мъжът на момичето му се наложи да пътува той сам я зашива отново и после като се върне пак разрязва месото....и така всеки път!

Тези практики вече отшумяват...уж....надявам се съвсем да изчезнат в най-скоро време!!!!!

Аз имам една стара книга с всякакви отвратителни ритуални практики от този сорт на най-различни народи и племена....и такива гадории съм чела там че направо не е истина. Разбира се най-бруталните неща ги практикуват някакви първобитни племена....като например едно ми се е забило в паметта, в някво племе като се родят момче и момиче и семействата ги сватосат още като малки, обрязват ги и изсушават отрязаните кожи и генитали...като пораснат и се уженят , двете семейства си разменят изсушените месца, сготвят си ги и ги изяждат!
Красота.....

За мен човека като цяло е едно извратено и умопомрачено създание!
smil4334aa44c7e89.gif smil4334aa44c7e89.gif smil4334aa44c7e89.gif
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



smil4334a65642c53.gif Явно е истина за този "обичай". Чувал съм, че и турците имат нещо такова. След обрязването хвърляли кожата в курбана. Въобще това не могат да бъдат наречени човеци и човешки ритуали. Това са някакви зверски обичаи за преклонение пред Злото, които са дошли някъде от Бездната. Въобще не може да става дума исляма да се бори срещу юдейството след като съхранява най-гнусните му обичаи. Нали знаете, сина се бунтува срещу баща си и накрая става пак като него. За семитите и негрите може да са нормални тия гадости, но не и за белия Човек.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
LETO
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 356
Участник # 154
Дата на регистрация: 22-October 05



Циганите мюсюлмани в нашия край наричат сюнета (обрязването) "сватба". И наистина, като на сватба се събира много народ да отпразнува "скъсяването на цевта".
Образването идва от второзаконие на Библията където Йехова заповязва на мъжките деца да обрязват краекожието (?).

След като господ е създал човека по свой образ и подобие, защо не е свършил тая работа в началото? smil3dbd4e5e7563a.gif

Естествено мюсюлманите са взели стария завет (заедно с второзаконие) да си направят Корана и обрязването е възприето и от тях.
Друг закон, който е еднакъв е забраната да се яде свинско


--------------------
... ? ?? ?? ?????????.. ????? ?? ??????????? ?? ?????!..
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Обрязването на мъжете по времето на стария завет и по онези земи не е било лошо, било е с цел чистоплътие и да се избегнат инфекции поради липса на такова като се има предвив 1е по онова време не са били на ти с хигената нито пък е имало изобилие от вода....Всичко в билбията ни изглежда като за малумници но на мен ми изглежда много логична от гледна точка на това че тогава самите евреи са били страшно малумни и невежи, и както обясняваш по фантастичен начин на едно дете защо трябва или не трябва да прави дадено нещо за да може да те разбере по-добре отколкото ако му обясниш научно, така и мойсей и исус които са били образовани хора са намерили начин да им създадат наръчник който да ги цивилизова малко.....
Тва ние известно на всички но поне го припомням тъй като темата е за обрязването...

Искам да кажа нещо друго за обрязването така като информативно! Всички казват че обрязването е по-добрия избор за мъжа защото действително нищо не губи от тая кожица пък е по-чисто! В интерес на истината обаче мъжът губи голяма част от чуствителността на пениса си не само заради влагата която осигурява тая кожица а и заради нещо доста важно. Един канадски учен чието име не помня е открил че в тази кожа която се отрязва всъщност има изключително чуствителни сензорни клетки каквито имаме само на върха на пръстите си и на езика си....при обрязването те се губят....всъщност това го научих в курса по сексология smil4334a5a360a6a.gif .така че информацията е сто процентова...това е първото значително доказателство за ползата от тази кожа за мъжа!
Е надявам се не ви е неприятна тази информация така за общата култура, на нейния фон аргументите за обрязването на чифутите че било по-цивилизованото заради чистоплътието и за това че мъжа нищо не губи а само печели направо бледнеят!
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



QUOTE (Севар @ May 7 2006, 05:01 PM)
Въобще това не могат да бъдат наречени човеци и човешки ритуали. За семитите и негрите може да са нормални тия гадости, но не и за белия Човек.

Севар аз пък се чудя дали не е от значение това че те така са израснали и дали ако бяло дете израсне в дом на подобни изроди няма да е и то като тях.......за съжаление съм склонна да мисля че ДА.
Преди години имаше някъф такъв феномен мангали да крадат бели деца....май съм ти казвала че и мен така ме бяха краднали едни мангали ...както и да е, та виждала съм бели мангалчета със сини очи и руси коси които очевидно са били откраднати бебета (или поне бялата жилка им е изписана на лицето като на германец) да не се държат по-различно и цивилизовано от църните мангали........явно расли сред тия примати и те не са по-различни.
Като дете расло в джунглата........
Не е важен само произхода но и средата в която растеш е от изключително значение за това какъв човек ще си!
PM
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Бел, не мисля, че обрязването се е появило на тоя свят с хигиенична цел.
Това е смешно обяснение, за да се скрие за широката публика жертвоприносителния му характер. Не мога да намеря цитатите от свещените им книги (Библията май беше), където много ясно са цитирани думите на IHWH. Именно той поставя на Мойсей задачата да започне обрязването на мъжете, като доказателство за сключения договор (завет)!
Естествено че такива ще са ритуалите за кръвожадния демон от Бездната - кървави, свързани с насилие, страдание и животински страх и болка.

Ако беше хигиенична целта на това обрязване защо не се режат племената в джунглите, където жегата е още по-голяма. Или народите на същите географски ширини по другите континенти. Ти сама каза, че има роля тая кожа и ако Бог е сметнал, че не е нужна нямаше да ни я слага. Тук разбираме, че Богът, по чийто образ и подобие сме създадени няма нищо общо с бога на обрязващото се племе.

А иначе за белите деца, които по кръв не са цигани, но се циганизират, си права. Еволюцията не е еднопосочен процес. Историята е доказала, че освен въздигане има и подивяване. И подивяването може да се извършва с невероятна скорост. За 1-2 поколения могат да се погубят познания трупани хилядолетия.
Сега тече такъв процес и у нас чрез чалги, толерантности и закрила на "различния" (разбирай деграданта).
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Иване може и да си прав....аз лично игнорирах от коментара си тази "духовна" част и по-скоро ми беше насочен към физическото естество на темата с обрязването........ smil4334acc8dd304.gif
PM
Top
kardama
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 39
Участник # 82
Дата на регистрация: 15-August 05



от 6 години съм обрязан.прекара ме един доктор,но за сметка на това натрупах различни усещания,така си мисля че познавам жидовете малко по добре от преди.имам какво да разправям,ако някой го интересува.
PMEmail PosterUsers Website
Top
Янга
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 338
Участник # 326
Дата на регистрация: 7-April 06



Щом е създадена тази кожа, значи трябва да си седи там! Абсолютно всичко в човешкото тяло си има значението и не трябва да бъде премахвано. Поне това е моето мнение.
Наистина, обрязаните мъже страдат по-рядко от рак на пениса (който е доста рядко срещан), но пък имат други проблеми - например с овлажняването и чувствителността. Гледах документален филм, в който образяни в детството по една или друга причина мъже искаха да си възвърнат изгубеното. Доктор даже е измислил метод за това - постепенно опъване на другата кожа на пениса за да се създаде обвивка. След процедурата мъжете бяха много доволни и твърдяха, че се чувстват по-добре.
Напоследък и у нас май стана модерен този метод точно поради стремежа към хигиеничност. Не мисля, че обрязването подпомага кой знае колко чистоплътността - ако се миеш редовно защо ти е да се подлагаш на разни операции? Този акт има чисто религиозно значение според мен и няма нищо общо с хигиената. Иначе повечето народи щяха да го практикуват от най-дълбока древност.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020